Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc1) - en to fil translation catalogue (21 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Next
fil: Susunod

en: Pages
fil: Mga Pahina

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Overview
fil: Pangkalahatang-ideya

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Date
fil: Petsa

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Active
fil: Aktibo

en: Filter
fil: Salain

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Reports
fil: Mga ulat
