Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc1) - en to nl translation catalogue (70 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Audience
nl: Doelgroep

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Go
nl: Filter

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Rename
nl: Naam wijzigen

en: Add another
nl: Nog een toevoegen

en: Active
nl: Actief

en: Inactive
nl: Inactief

en: Start date
nl: Begindatum

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Goal
nl: Doel

en: Clicks
nl: Klikken

en: Close
nl: Sluiten

en: Identity
nl: Identiteit

en: Definition
nl: Definitie

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Extend
nl: Uitbreiding

en: or
nl: of

en: Select...
nl: Selecteer...

en: Everyone
nl: Iedereen

en: Close window
nl: Venster sluiten

en: Show all
nl: Alles weergeven

en: About
nl: Over

en: Reports
nl: Rapporten

en: Target
nl: Doel

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Test settings
nl: Instellingen testen

en: Add variation
nl: Variatie toevoegen

en: Add an option
nl: Een optie toevoegen

en: of
nl: van

en:  days
nl:  dagen

en: Control
nl: Beheer

en: New name
nl: Nieuwe naam

en: Pause
nl: Pauze

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: Change status
nl: Status aanpassen

en: What
nl: Wat

en: This action cannot be undone!
nl: Deze bewerking kan niet ongedaan worden gemaakt!

en: Need help?
nl: Hulp nodig?

en: Show fewer
nl: Minder tonen

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %error_operation met argumenten: @arguments

en: Ensure that each block description is unique.
nl: Zorg ervoor dat iedere blokbeschrijving uniek is.

en: Personalization
nl: Personalisatie

en: Collapse
nl: Inklappen

en: Winner
nl: Winnaar

en: View reports
nl: Rapportages bekijken

en: Goals
nl: Doelen

en: Change type
nl: Type wijzigen

en: -Select-
nl: -Selecteer-

en: Show help
nl: Help weergeven

en: Engagement Score
nl: Betrokkenheidsscore

en: Horizontal orientation
nl: Horizontale oriëntatie

en: Vertical orientation
nl: Verticale oriëntatie

en: Tray orientation changed to @orientation.
nl: Oriëntatie van de lade aangepast naar @orientation.

en: Hide help
nl: Help verbergen

en: Show all options
nl: Alle opties tonen
