Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc2) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Reports
bn: রিপোর্ট

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা
