Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc3) - en to am translation catalogue (22 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Pages
am: ገፆች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Active
am: ገባሪ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Close
am: ዝጋ

en: Definition
am: ብየና

en: Reports
am: ሪፖርቶች
