Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc3) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Audience
hi: दर्शक

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Go
hi: चले जाओ

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Test
hi: परीक्षण

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Active
hi: सक्रिय

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Goal
hi: लक्ष्य

en: Close
hi: बंद करे

en: Identity
hi: पहचान

en: Definition
hi: परिभाषा

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Extend
hi: विस्तार

en: Info
hi: जानकारी

en: or
hi: अथवा

en: About
hi: के बारे में

en: Reports
hi: रपट

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Need help?
hi: सहायता चाहिए?

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।

en: Personalization
hi: निजीकरण

en: -Select-
hi: -चुने-
