Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc3) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Rename
kn: ಹೆಸರನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Identity
kn: ಗುರುತು

en: Definition
kn: ವ್ಯಾಖ್ಯಾನ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Select...
kn: ಆರಿಸು...

en: Close window
kn: ವಿಂಡೊವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: of
kn: ನ

en: Control
kn: ನಿಯಂತ್ರಣ

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Collapse
kn: ಕುಸಿಯು/ಕುಗ್ಗಿಸು

en: Hide info
kn: ಮಾಹಿತಿ ಅಡಗಿಸು
