Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc3) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Go
ro: Mergi

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Rename
ro: Redenumire

en: Active
ro: Activ

en: Filter
ro: Filtru

en: Inactive
ro: inactiv

en: Start date
ro: Data de început

en: Configuration
ro: Configurație

en: Close
ro: Închideți

en: Identity
ro: Identitate

en: Definition
ro: Definiție

en: Revert
ro: Revenire

en: Extend
ro: Extindeți

en: Info
ro: Informație

en: or
ro: sau

en: About
ro: Despre

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Target
ro: Țintă

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Test settings
ro: Setări test

en: Add an option
ro: Adaugă o opţiune

en: of
ro: din

en:  days
ro:  zile

en: Ensure that each block description is unique.
ro: Verifică că descrierea fiecărui bloc este unică.

en: Collapse
ro: Restrângeți

en: -Select-
ro: -Selectează-

en: Horizontal orientation
ro: Orientare orizontală

en: Vertical orientation
ro: Orientare verticală

en: Tray orientation changed to @orientation.
ro: Orientarea tăvii a fost schimbată în @orientation.
