Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc3) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Next
cy: Nesaf

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Active
cy: Gweithredol

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Close
cy: Yn agos

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: or
cy: neu

en: Reports
cy: Adroddiadau

en: Error message
cy: Neges wall

en: Ensure that each block description is unique.
cy: Sicrhewch bod pob disgrifiad bloc yn unigryw.
