Acquia Lift Connector (7.x-2.0-beta10) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Audience
fa: مخاطب

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Go
fa: برو

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Active
fa: فعال

en: Filter
fa: فیلتر

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Other
fa: ساير

en: Clicks
fa: کلیک‌ها

en: Close
fa: بستن

en: Identity
fa: شناسایی

en: Definition
fa: تعریف

en: Revert
fa: بازگشت

en: Extend
fa: توسعه

en: Info
fa: اطلاعات

en: or
fa: یا

en: Complete
fa: کامل

en: Context
fa: زمینه

en: Close window
fa: بستن پنجره

en: Show all
fa: نمایش همه

en: About
fa: درباره

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Target
fa: مقصد

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Add an option
fa: افزودن یک گزینه

en: Need help?
fa: به راهنمایی نیاز دارید؟

en: Ensure that each block description is unique.
fa: مطمئن شوید که توصیف هر بلوک منحصر به فرد است.

en: Personalization
fa: سفارشی سازی

en: View reports
fa: مشاهده گزارش‌ها

en: -Select-
fa: -انتخاب کنید-
