Acquia Lift Connector (7.x-2.0-rc3) - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Save
th: บันทึก

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Close
th: ปิด

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Extend
th: ส่วนขยาย

en: Info
th: ข้อมูล

en: or
th: หรือ

en: Show all
th: แสดงทุกข้อ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: of
th: ของ

en: Ensure that each block description is unique.
th: ต้องแน่ใจว่าคำอธิบายบล็อคแต่ละอัน ไม่ซ้ำกัน

en: Personalization
th: การทำให้เป็นส่วนตัว

en: Collapse
th: การรวมคอลัมน์

en: View reports
th: ดูรายงาน

en: -Select-
th: -เลือก-

en: Horizontal orientation
th: การวางแนวนอน

en: Vertical orientation
th: การวางแนวตั้ง

en: Tray orientation changed to @orientation.
th: การเปลี่ยนแปลงการวางแนวทางเพื่อ @orientation
