Acquia Lift Connector (7.x-2.0-beta9) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Go
tr: Devam et

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: No data
tr: Veri yok

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Add another
tr: Başka ekle

en: Active
tr: Etkin

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Other
tr: Diğer

en: Goal
tr: Hedef

en: Clicks
tr: Tıklamalar

en: Close
tr: Kapat

en: Identity
tr: Kimlik

en: Definition
tr: Tanım

en: Revert
tr: Geri al

en: Selector
tr: Seçici

en: Extend
tr: Modüller

en: Info
tr: Bilgi

en: or
tr: ya da

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: Complete
tr: Tamam

en: Everyone
tr: Herkes

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Add context
tr: Bağlam ekle

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: About
tr: Hakkında

en: Reports
tr: Raporlar

en: Target
tr: Hedef

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Test settings
tr: Test ayarları

en: of
tr: /

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: Legacy
tr: Miras

en: Need help?
tr: Yardım gerekiyor mu?

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: Ensure that each block description is unique.
tr: Her blok açıklamasının özgün olduğunu sağlayın.

en: Personalization
tr: Kişiselleştirme

en: Collapse
tr: Daralt

en: View reports
tr: Raporları görüntüle

en: Shown
tr: Görünür

en: -Select-
tr: -Seçiniz-

en: Horizontal orientation
tr: Yatay yönlendirme

en: Vertical orientation
tr: Dikey yönlendirme

en: Tray orientation changed to @orientation.
tr: Tepsi yönlendirmesi @orientation olarak değiştirildi.
