Acquia Purge (7.x-1.4) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: unknown
fr: inconnu

en: Logging
fr: Journalisation

en: None
fr: Aucun(e)

en: Add
fr: Ajouter

en: Path
fr: Chemin

en: Refresh
fr: Actualiser

en: Error
fr: Erreur

en: Database
fr: Base de données

en: Warning
fr: Avertissement

en: An error occurred
fr: Une erreur s'est produite

en: Manual
fr: Manuel

en: Empty
fr: Vide

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Automatic
fr: Automatique

en: Processing
fr: En cours de traitement

en: Queue
fr: File

en: Page cache
fr: Mémoire cache

en: Idle
fr: En attente

en: Capacity
fr: Capacité

en: Debugging enabled
fr: Débogage activé
