AdaptiveTheme (7.x-3.0-rc3) - en to fa translation catalogue (77 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: More
fa: بیشتر

en: Home page
fa: صفحه خانگی

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Go
fa: برو

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Center
fa: وسط

en: Types
fa: انواع

en: none
fa: هیچ

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Font
fa: فونت

en: Layout
fa: آرایش

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Titles
fa: عناوین

en: Separator
fa: جداکننده

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Normal
fa: عادی

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Case
fa: مورد

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Alignment
fa: تراز

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: White
fa: سفید

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Bold
fa: برجسته

en: Menus
fa: منوها

en: Float
fa: شناور

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: file system
fa: سیستم فایل

en: Greek
fa: یونانی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Containing any of the words
fa: شامل هر یک از کلمات

en: Containing the phrase
fa: شامل عبارت

en: Containing none of the words
fa: شامل هیچ یک از کلمات

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Light
fa: روشن

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Upper case
fa: حروف بزرگ

en: Lower case
fa: حروف کوچک

en: Latin
fa: لاتین

en: Vietnamese
fa: ویتنامی

en: Styles
fa: استایل ها

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Public files
fa: فایل‌های عمومی

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
fa: پوشه %directory وجود ندارد یا قابل ایجاد نیست.

en: Khmer
fa: خمر

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Dark
fa: تاریک
