AdaptiveTheme (7.x-3.5) - en to da translation catalogue (90 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Comments
da: Kommentarer

en: More
da: Mere

en: Home page
da: Forside

en: Categories
da: Kategorier

en: Go
da: Skift

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Center
da: Centreret

en: Types
da: Typer

en: none
da: ingen

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Font
da: Skrift

en: Move
da: Flyt

en: Main
da: Primær

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Advanced search
da: Avanceret søgning

en: Titles
da: Titler

en: Separator
da: Skilletegn

en: Extensions
da: Udvidelser

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Updated:
da: Opdateret:

en: User login
da: Log ind

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Case
da: Store/små bogstaver

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Languages
da: Sprog

en: Middle
da: Midt

en: Alignment
da: Justering

en: Unit
da: Enhed

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Create new account
da: Opret konto

en: White
da: Hvid

en: Global Settings
da: Globale indstillinger

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: You are here
da: Du er her

en: Bold
da: Fed

en: Menus
da: Menuer

en: Float
da: Kommatal

en: Inset
da: Forsænket

en: Hide
da: Skjul

en: file system
da: filsystem

en: Greek
da: Græsk

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Containing any of the words
da: Indeholdende et af ordene

en: Containing the phrase
da: Indeholder sætningen

en: Containing none of the words
da: Indeholder ingen af ordene

en: Custom CSS
da: Tilrettet CSS

en: Regions
da: Regioner

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Main Content
da: Hoved-indhold

en: Landscape
da: Landskab

en: Portrait
da: Portræt

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: User account
da: Brugerkonto

en: Warning message
da: Advarsel

en: Light
da: Lyst

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Secondary
da: Sekundær

en: Upper case
da: Store bogstaver

en: Lower case
da: Små bogstaver

en: Vietnamese
da: Vietnamesisk

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Custom path
da: Tilpasset sti

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Public files
da: Offentlige filer

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
da: Mappen %directory eksisterer ikke og kunne ikke oprettes.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Capitalize
da: Kapitalisér

en: Dark
da: Mørkt

en: One column
da: Én spalte
