AdaptiveTheme (7.x-3.5) - en to ar translation catalogue (74 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Type
ar: النوع

en: Comments
ar: التعليقات

en: More
ar: المزيد

en: Home page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Center
ar: المركز

en: Types
ar: الأنواع

en: none
ar: لا شيء

en: ‹
ar: ▸

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: up
ar: فوق

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en:  ›
ar:  ◂

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Move
ar: تحريك

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Separator
ar: فاصل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصص

en: Normal
ar: طبيعي

en: URL:
ar: المسار:

en: Updated:
ar: آخر تحديث:

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Case
ar: شكل الحروف

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: Languages
ar: اللغات

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: White
ar: أبيض

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Menus
ar: القوائم

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: Hide
ar: إخفاء

en: file system
ar: نظام الملفات

en: Greek
ar: يونانية

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Landscape
ar: أفقية

en: Portrait
ar: طولية

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Upper case
ar: حروف كبيرة

en: Lower case
ar: حروف صغيرة

en: Latin
ar: لاتينية

en: Vietnamese
ar: فيتنامية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Public files
ar: الملفات العامة

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ar: الدليل %directory غير موجود وتعذر إنشاؤه.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني
