AdaptiveTheme (7.x-3.0-rc1) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: Home page
ro: Acasă

en: Categories
ro: Categorii

en: Go
ro: Mergi

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Center
ro: Centru

en: Types
ro: Tipuri

en: Settings
ro: Setări

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: up
ro: sus

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Layout
ro: Prezentare

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Titles
ro: Titluri

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Centered
ro: Centrat

en: Updated:
ro: Actualizat:

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Case
ro: Caz

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Languages
ro: Limbi

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Menus
ro: Meniuri

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Shadow
ro: Umbră

en: Greek
ro: Greacă

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Containing any of the words
ro: Care conţine oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conţinând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conţine nici unul din cuvintele

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Upper case
ro: Majuscule

en: Lower case
ro: Minuscule

en: Latin
ro: Latină

en: Vietnamese
ro: Vietnameză

en: Styles
ro: Stiluri

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Site logo
ro: Logo sit

en: Default font
ro: Font implicit

en: Hide or Remove
ro: Ascunde sau scoate

en: Title styles
ro: Stilurile titlului
