Google AdSense integration (7.x-1.13) - en to ur translation catalogue (56 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Show on every page except the listed pages.
ur: فہرست میں موجود صفحات کے علاوہ ہر صفحے پر ظاہر کیا جائے

en: Show on only the listed pages.
ur: صرف فہرست میں موجود صفحات پر ہی ظاہر کیا جائے۔

en: Group
ur: گروپ

en: Description
ur: وضاحت

en: Administration
ur: تنظیم

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Search
ur: تلاش

en: Settings
ur: ترتیبات

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Text
ur: متن

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Block
ur: بلاک

en: Tonga
ur: ٹونگا

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Nauru
ur: نارو

en: Arabic
ur: عربی

en: English
ur: انگریزی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Italian
ur: اطالوی

en: Spanish
ur: ہسپانوی

en: Japanese
ur: جاپانی

en: Korean
ur: کوریائی

en: Fiji
ur: فیجی

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ur: اگر PHP-mode منتخب کیا گیا ہے تو %php کے درمیان پی ایچ پی کوڈ لکھیں۔ خیال رہے کہ غلط پی ایچ پی کوڈ چلانے سے آپ کی سائٹ میں خرابی پیدا ہو سکتی ہے۔

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
ur: اس بلاک کا مختصر تعارف۔ یہ <a href="@overview">بلاکس کے خلاصے کے صفحے</a> پر استعمال کیا جاتا ہے۔

en: Bulgarian
ur: بلغاری

en: Croatian
ur: کروشیائی

en: Czech
ur: چیک

en: Danish
ur: ڈینش

en: Dutch
ur: ڈچ

en: Finnish
ur: فنش

en: German
ur: جرمن

en: Greek
ur: یونانی

en: Hebrew
ur: عبرانی

en: Hungarian
ur: ہنگیرین

en: Indonesian
ur: انڈونیشیائی

en: Polish
ur: پولش

en: Romanian
ur: رومی

en: Russian
ur: روسی

en: Slovak
ur: سلاواکی

en: Swedish
ur: سویڈش

en: Turkish
ur: تُرک

en: Lithuanian
ur: لیتھوانی

en: Hindi
ur: ھندی

en: Catalan
ur: کیٹالن

en: Estonian
ur: اسٹوني

en: Icelandic
ur: آئیس لینڈک

en: Latvian
ur: لیٹوین

en: Slovenian
ur: سلووینیائی

en: Serbian
ur: سربیائی

en: Thai
ur: تھائی

en: Ukrainian
ur: یوکرینیائی

en: Vietnamese
ur: ویتنامی
