Advanced CSS/JS Aggregation (7.x-2.23) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Core
nl: Kern

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: never
nl: nooit

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: OK
nl: Ok

en: Performance
nl: Prestaties

en: Configuration
nl: Instellingen

en: External
nl: Extern

en: File Browser
nl: Bestandsbrowser

en: @time ago
nl: @time geleden

en: Information
nl: Informatie

en: 1 year | @count years
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: @count jaar

en: 1 week | @count weeks
nl[0]: 1 week
nl[1]: @count weken

en: Local
nl: Lokaal

en: 1 month | @count months
nl[0]: 1 maand
nl[1]: @count maanden

en: File:
nl: Bestand:

en: Global Options
nl: Algemene opties

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
nl: Pagina's waarop deze PHP-code <code>TRUE</code> teruggeeft (alleen voor experts)

en: Pages or PHP code
nl: Pagina's of PHP-code

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
nl: Als voor de PHP-optie is gekozen, voer dan PHP-code in tussen %php. Let op dat het uitvoeren van foutieve PHP-code de website onbereikbaar kan maken.

en: Apache module "mod_headers" is not installed.
nl: Apache module "mod_headers" is niet geïnstalleerd.

en: Apache module "mod_rewrite" is not installed.
nl: Apache module "mod_rewrite" is niet geïnstalleerd.

en: Cron Options
nl: Cron opties

en: File count
nl: Aantal bestanden

en: @type files
nl: @type bestanden

en: CSS Settings
nl: CSS-instellingen

en: Remove all generated files.
nl: Alle gegenereerde bestanden verwijderen.

en: Global counter is now set to @new_value
nl: Algemene teller is gezet op @new_value
