Advanced CSS/JS Aggregation (7.x-2.32) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: enabled
da: aktiveret

en: Operations
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: all
da: alle

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Core
da: Kerne

en: Filename
da: Filnavn

en: never
da: aldrig

en: Theme
da: Tema

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: File size
da: Filstørrelse

en: Performance
da: Ydelse

en: Configuration
da: Indstillinger

en: External
da: Eksterne

en: File Browser
da: Filvælger

en: @time ago
da: @time siden

en: The settings have not been saved because of the errors.
da: På grund af fejlene er indstillingerne ikke blevet gemt.

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
da[0]: 1 uge
da[1]: @count uger

en: 1 min | @count min
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 sec | @count sec
da[0]: 1 sek
da[1]: @count sekunder

en: Local
da: Lokal

en: 1 month | @count months
da[0]: 1 måned
da[1]: @count måneder

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: 0 sec
da: 0 sek

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
da: Sider hvor denne PHP-kode returnerer <code>TRUE</code> (kun for eksperter)

en: Pages or PHP code
da: Sider eller PHP-kode

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at afvikling af ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: File count
da: Filantal

en: CSS Files
da: CSS-filer
