Advanced Forum (7.x-2.5-rc1) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: On
ar: في

en: new
ar: جديد

en: updated
ar: التحديث

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Container
ar: حاوية

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Top
ar: الأعلى

en: Forum name
ar: اسم المنتدى

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Up
ar: اعلى

en: General
ar: عام

en: Forum
ar: المنتدى

en: !time ago
ar: منذ !time

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Down
ar: أسفل

en: reply
ar: رد

en: 1 new | @count new
ar[0]: واحد جديد
ar[1]: لا جديد
ar[2]: اثنان جديدان
ar[3]: @count جدد
ar[4]: @count جديدا
ar[5]: @count جديد

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Forums
ar: المنتديات

en: Sticky
ar: مثبت

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Hot topic threshold
ar: عتبة المناقشات الساخنة

en: Edit forum
ar: تحرير المنتدى

en: sort by @s
ar: رتب حسب @s

en: New posts
ar: مواضيع جديدة

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
ar: عدد المشاركات التي تجعل المناقشة ساخنة.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
ar: غير مسموح لك بإنشاء نقاشات جديدة في المنتدى.

en: No new posts
ar: لا توجد مواضيع جديدة

en: Sticky topic
ar: موضوع مثبت

en: Administer forums
ar: إدارة المنتديات

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
ar: يرجى <a href="@login">تسجيل الدخول</a> لإضافة محتوى جديد في المنتدى.

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)
