Advanced Page (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Type
ar: النوع

en: Action
ar: إجراء

en: edit
ar: تحرير

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Created
ar: الإنشاء

en: Published
ar: منشور

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Features
ar: الخصائص

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Alias: @alias
ar: البديل: @alias

en: No alias
ar: لا يوجد بدائل

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ar: حدد رابط بديل يمكن من خلاله الوصول إلى هذا المحتوى. على سبيل المثال، اكتب"about"عند كتابة صفحة لوصف الموقع . استخدم مسار نسبي بدون إضافة الخط المائل في النهاية، وإلا فلن يعمل بديل المسار.
