Advanced Page (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Action
ro: Acțiune

en: edit
ro: modifică

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Created
ro: Creat

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Features
ro: Caracteristici

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: No alias
ro: Fără alias

en: The alias is already in use.
ro: Alias-ul este deja folosit.

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ro: Opțional specificați un URL alternativ la care acest conținut poate fi accesat. De exemplu, scrieți "despre" când scrieți o pagină "despre noi". Folosiți o cale relativă și nu adăugați o bară oblică la sfârșit pentru că nu va funcționa calea.
