Advanced Page (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Published
it: Pubblicato

en: URL alias
it: Alias URL

en: Features
it: Funzionalità

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: No alias
it: Nessun alias

en: The alias is already in use.
it: L'alias è già in uso.

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
it: Specificare opzionalmente un URL alternativo da cui è possibile accedere a questo contenuto. Ad esempio, digitare "chi siamo" per una pagina di Informazioni. Utilizzare un percorso relativo e non aggiungere lo "slash" finale o l'alias non funzionerà.
