Advanced status report (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Value
ar: القيمة

en: Item
ar: عنصر

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Comments
ar: التعليقات

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Download
ar: تحميل

en: Name
ar: الاسم

en: Modules
ar: الوحدات

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Module
ar: الوحدة

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصص

en: Count
ar: العدد

en: Themes
ar: الحلل

en: About
ar: حول

en: Setting
ar: إعداد

en: Memory limit
ar: حد الذاكرة

en: Error reporting
ar: التبليغ بالأخطاء

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: -1 (Unlimited)
ar: -1 (غير محدود)

en: Enabled ('@value')
ar: مُفعّل ('@value')

en: File uploads
ar: رفع الملفات

en: Entities
ar: الكيانات
