Advanced status report (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Item
id: Barang

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Download
id: Unduh

en: Name
id: Nama

en: Modules
id: Modul

en: Content type
id: Jenis konten

en: Module
id: Modul

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Count
id: Jumlah

en: Themes
id: Tema

en: About
id: Tentang

en: Setting
id: Konfigurasi

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Error reporting
id: Laporan kesalahan

en: Uses
id: Penggunaan

en: Not set
id: Tidak disetel

en: -1 (Unlimited)
id: -1 (Tak terbatas)

en: Enabled ('@value')
id: Aktif ('@value')

en: File uploads
id: Pengunggahan file

en: Entities
id: Entitas
