Advanced status report (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Item
ja: 項目

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Comments
ja: コメント

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Download
ja: ダウンロード

en: Name
ja: 名前

en: Modules
ja: モジュール

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Database
ja: データベース

en: Module
ja: モジュール

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Count
ja: カウント

en: Themes
ja: テーマ

en: About
ja: アバウト

en: Setting
ja: 設定

en: Memory limit
ja: メモリの制限

en: Error reporting
ja: エラー報告

en: Target
ja: ターゲット

en: Uses
ja: 機能

en: Not set
ja: 未設定

en: -1 (Unlimited)
ja: -1 (無制限)

en: Enabled ('@value')
ja: 有効 ('@value')

en: File uploads
ja: ファイルアップロード

en: Entities
ja: エンティティ
