Advanced status report (7.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Value
te: విలువ

en: Item
te: అంశం

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Comments
te: వ్యాఖ్యలు

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Content types
te: విషయ రకాలు

en: Name
te: పేరు

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Count
te: లెక్క

en: Themes
te: అలంకారాలు

en: About
te: గురించి

en: Uses
te: వాడుకలు

en: -1 (Unlimited)
te: -1 (అపరిమితం)

en: File uploads
te: ఫైలు ఎక్కింపులు
