Advanced status report (7.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Value
ur: قیمت

en: Item
ur: شے

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Setting
ur: ترتیب

en: -1 (Unlimited)
ur: -۱ (لامحدود)
