Advanced status report (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Value
fa: مقدار

en: Item
fa: آیتم

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Download
fa: دانلود

en: Name
fa: نام

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Module
fa: ماژول

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Count
fa: شمارش

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: About
fa: درباره

en: Setting
fa: تنظیمات

en: Error reporting
fa: گزارش خطا

en: Target
fa: مقصد

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: -1 (Unlimited)
fa: -1 (نامحدود)

en: Enabled ('@value')
fa: ('@value') فعال

en: File uploads
fa: بارگذاری‌های فایل

en: Entities
fa: موجودیت‌ها
