Advanced status report (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Comments
pt: Comentários

en: On
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Name
pt: Nome

en: Modules
pt: Módulos

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Database
pt: Banco de dados

en: Module
pt: Módulo

en: Off
pt: Desligado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Count
pt: Contar

en: Themes
pt: Temas

en: About
pt: Sobre

en: Setting
pt: Configuração

en: Memory limit
pt: Limite de memória

en: Error reporting
pt: Relatório de erros

en: Target
pt: Alvo

en: Uses
pt: Usos

en: Not set
pt: Não definido

en: -1 (Unlimited)
pt: -1 (Ilimitado)

en: Enabled ('@value')
pt: Ativo ('@value')

en: File uploads
pt: Envio de arquivos

en: Entities
pt: Entidades
