Advanced status report (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Value
tr: Değer

en: Item
tr: Öğe

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Comments
tr: Yorumlar

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Download
tr: İndir

en: Name
tr: İsim

en: Modules
tr: Modüller

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Database
tr: Veritabanı

en: Module
tr: Modül

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Count
tr: Sayaç

en: Themes
tr: Temalar

en: About
tr: Hakkında

en: Setting
tr: Ayarlar

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: Error reporting
tr: Hata raporlama

en: Target
tr: Hedef

en: Uses
tr: Kullanım

en: Not set
tr: Ayarlanmamış

en: -1 (Unlimited)
tr: -1 (Sınırsız)

en: Enabled ('@value')
tr: Etkin ('@value')

en: File uploads
tr: Dosya yüklemeleri

en: Entities
tr: Nesneler (entity)
