Advanced User (7.x-3.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (79 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: edit
uk: редагувати

en: Back
uk: Назад

en: Field
uk: Поле

en: never
uk: ніколи

en: Theme
uk: Тема

en: Mail
uk: Пошта

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: From
uk: Від

en: Roles
uk: Ролі

en: Signature
uk: Підпис

en: Filter
uk: Фільтр

en: Last access
uk: Останній доступ

en: blocked
uk: заблоковано

en: active
uk: активне

en: Advanced
uk: Розширені

en: Delete all
uk: Видалити все

en: Add a role to the selected users
uk: Призначити роль позначеним користувачам

en: Remove a role from the selected users
uk: Видалити роль для позначених користувачів

en: security
uk: безпека

en: Role
uk: Роль

en: Operator
uk: Оператор

en: Token
uk: Замінник

en: Refine
uk: Відібрати

en: Undo
uk: Скасувати

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: @time ago
uk: @time тому

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
uk: Виявлено зловмисну спробу змінити захищені поля користувача.

en: is equal to
uk: дорівнює

en: is not equal to
uk: не дорівнює

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: or
uk: або

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: User Id
uk: ID користувача

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Permission
uk: Повноваження

en: @module module
uk: Модуль @module

en: Mail subject
uk: Тема повідомлення

en: begins with
uk: починається з

en: contains
uk: містить

en: does not contain
uk: не містить

en: Data
uk: Дані

en: and
uk: та

en: ends with
uk: закінчується на

en: Profile fields
uk: Поля профілю

en: is greater than
uk: більше

en: is less than
uk: менше

en: is greater than or equal to
uk: більше ніж або дорівнює

en: is less than or equal to
uk: менше ніж або дорівнює

en: The user's signature.
uk: Підпис користувача

en: Advanced User Settings
uk: Додаткові користувацькі параметри

en: Are you sure you want to delete these users?
uk: Ви дійсно хочете видалити цих користувачів?

en: The users have been deleted.
uk: Користувачів видалено.

en: Mail body
uk: Тіло повідомлення

en: The users have been mailed.
uk: Пошта відправлена користувачам

en: Send notifications on new user registration
uk: Повідомляти про реєстрацію нового користувача

en: Number of users in listing
uk: Число користувачів у списку

en: Sets how many users to display in table view
uk: Указати скільки користувачів відображати в таблиці

en: Profile fields to be used as filters for the users.
uk: Поля профілю, використовувані як фільтри для користувачів.

en: DEFAULT
uk: ТИПОВЕ

en: Advanced User Management
uk: Розширене керування користувачами

en: Unblock the selected users
uk: Розблокувати позначених користувачів

en: Block the selected users
uk: Заблокувати вибраних користувачів

en: Delete the selected users
uk: Видалити позначених користувачів

en: No people available.
uk: Люди відсутні.

en: Name (raw)
uk: Ім'я (необроблене)

en: !module module
uk: модуль !module
