Advanced User (7.x-3.0-beta1) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Back
id: Kembali

en: Field
id: Bidang

en: never
id: tidak pernah

en: Theme
id: Tema

en: Mail
id: Email

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: From
id: Dari

en: Roles
id: Peran

en: Signature
id: Tanda tangan

en: Filter
id: Saring

en: Last access
id: Akses terakhir

en: blocked
id: diblokir

en: active
id: aktif

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Delete all
id: Hapus semua

en: Role
id: Peran

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: Member for
id: Anggota selama

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Blocked
id: Diblokir

en: or
id: atau

en: User name
id: Nama pengguna

en: Timezone
id: Zona waktu

en: Permission
id: Kewenangan

en: @module module
id: Modul @module

en: begins with
id: dimulai dengan

en: contains
id: mengandung

en: and
id: dan

en: ends with
id: diakhiri dengan

en: Are you sure you want to delete these users?
id: Anda yakin ingin menghapus anggota ini?

en: The users have been deleted.
id: Anggota sudah dihapus.

en: Delete the selected users
id: Hapus anggota yang dipilih

en: No people available.
id: Tidak tersedia orang.

en: Name (raw)
id: Nama (mentah)
