Advanced User (7.x-3.0-beta1) - en to lt translation catalogue (58 entries)

en: delete
lt: šalinti

en: Status
lt: Būsena

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Username
lt: Nario vardas

en: Subject
lt: Tema

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Language
lt: Kalba

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Reset
lt: Išvalyti

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: edit
lt: redaguoti

en: Back
lt: Atgal

en: Field
lt: Laukelis

en: never
lt: niekada

en: Theme
lt: Tema

en: Mail
lt: Paštas

en: Continue
lt: Tęsti

en: Email
lt: El. paštas

en: Created
lt: Sukurta

en: Active
lt: Aktyvus

en: From
lt: Nuo

en: Roles
lt: Rolės

en: Signature
lt: Parašas

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Last access
lt: Naudojosi

en: blocked
lt: užblokuotas

en: active
lt: aktyvus

en: Advanced
lt: Papildomai

en: Delete all
lt: Ištrinti visas

en: Role
lt: Rolė

en: Operator
lt: Operatorius

en: The update has been performed.
lt: Atnaujinimas įvykdytas.

en: Refine
lt: Patikslinti

en: Undo
lt: Atšaukti

en: Member for
lt: Narys jau

en: @time ago
lt: prieš @time

en: is equal to
lt: yra lygu

en: is not equal to
lt: nelygu

en: Blocked
lt: Užblokuotas

en: or
lt: arba

en: User name
lt: Nario vardas

en: Timezone
lt: Laiko juosta

en: Permission
lt: Leidimai

en: @module module
lt: @module modulis

en: begins with
lt: prasideda

en: contains
lt: turi

en: Data
lt: Duomenys

en: and
lt: ir

en: ends with
lt: baigiasi

en: is greater than
lt: yra daugiau nei

en: is less than
lt: yra mažiau

en: is greater than or equal to
lt: yra daugiau nei ar lygu

en: is less than or equal to
lt: yra mažiau kaip ar lygu

en: The user's signature.
lt: Vartotojo parašas.

en: Are you sure you want to delete these users?
lt: Ar tikrai norite šiuos narius ištrinti?

en: The users have been deleted.
lt: Nariai pašalinti.

en: Delete the selected users
lt: Šalinti pasirinktus narius

en: No people available.
lt: Nėra žmonių
