Advanced User (7.x-3.0-beta1) - en to fa translation catalogue (59 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: edit
fa: ویرایش

en: Back
fa: بازگشت

en: Field
fa: فیلد

en: never
fa: هرگز

en: Theme
fa: پوسته

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: Continue
fa: ادامه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: From
fa: از

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Signature
fa: امضا

en: Filter
fa: فیلتر

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: blocked
fa: مسدود شده

en: active
fa: فعال

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Role
fa: نقش

en: Operator
fa: عملگر

en: Token
fa: توکن

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Member for
fa: عضو به مدت

en: @time ago
fa: @time قبل

en: is equal to
fa: برابر است با

en: is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: or
fa: یا

en: User name
fa: نام کاربری

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Permission
fa: مجوز

en: @module module
fa: ماژول @module

en: begins with
fa: شروع میشود با

en: contains
fa: شامل

en: Data
fa: داده

en: and
fa: و

en: ends with
fa: خاتمه می‌یابد به

en: is greater than
fa: بزرگتر است از

en: is less than
fa: کمتر است از

en: is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: The user's signature.
fa: امضای کاربر.

en: Are you sure you want to delete these users?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید این کاربران را حذف کنید؟

en: The users have been deleted.
fa: کاربران حذف شدند.

en: Delete the selected users
fa: حذف کاربران انتخاب شده

en: No people available.
fa: هیچ فردی در دسترس نیست.
