Advanced User (7.x-3.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: edit
hu: szerkesztés

en: Back
hu: Vissza

en: Field
hu: Mező

en: never
hu: soha

en: Theme
hu: Smink

en: Mail
hu: Levél

en: Continue
hu: Folytatás

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Active
hu: Aktív

en: From
hu: Honnan

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: Advanced
hu: Haladó

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Add a role to the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók szerepkörhöz rendelése

en: Remove a role from the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók eltávolítása egy szerepkörből

en: security
hu: biztonság

en: Role
hu: Szerepkör

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Token
hu: Vezérjel

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: @time ago
hu: @time

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
hu: Szándékos kísérlet történt egy védett felhasználói mező módosítására.

en: is equal to
hu: egyenlő

en: is not equal to
hu: nem egyenlő

en: Blocked
hu: Zárolt

en: or
hu: vagy

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Permission
hu: Jogosultság

en: @module module
hu: @module modul

en: Mail subject
hu: A levél címe

en: begins with
hu: ezzel kezdődik

en: contains
hu: tartalmazza

en: does not contain
hu: nem tartalmazza

en: Data
hu: Adat

en: and
hu: és

en: ends with
hu: erre végződik

en: Profile fields
hu: Profilmezők

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is less than
hu: kisebb mint

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő mint

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő mint

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Are you sure you want to delete these users?
hu: Ezek a felhasználók biztosan törölhetők?

en: The users have been deleted.
hu: A felhasználók törlése megtörtént.

en: Mail body
hu: Levél törzse

en: Unblock the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók zárolásának megszüntetése

en: Block the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók zárolása

en: Delete the selected users
hu: Kiválasztott felhasználók törlése

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: Name (raw)
hu: Név (nyers)

en: Last Accessed
hu: Utolsó használat
