Aether (7.x-1.0-alpha15) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Footer
ja: フッター

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Breadcrumb settings
ja: パンくずの設定

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Show home page link in breadcrumb
ja: パンくずリストにホームページのリンクを表示

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: Debugging
ja: デバッグ処理

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Only in admin section
ja: 管理セクションのみ

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
ja: テキストのみ。スペースを忘れないようにしてください。

en: Rebuild theme registry on every page.
ja: 全てのページでテーマレジストリを再構築する。

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Footer first
ja: 第1フッター

en: Footer second
ja: 第2フッター

en: Footer third
ja: 第3フッター

en: Footer fourth
ja: 第4フッター
