Affiliate store (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Currency
id: Mata uang

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Category
id: Kategori

en: settings
id: pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Term
id: Istilah

en: Delete all
id: Hapus semua

en: Price
id: Harga

en: Store
id: Toko

en: Product
id: Produk

en: 1 year | @count years
id[0]: 1 tahun
id[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
id[0]: 1 pekan
id[1]: @count pekan

en: 1 min | @count min
id[0]: 1 mnt
id[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
id[0]: 1 dtk
id[1]: @count dtk

en: Not supported
id: Tidak didukung

en: 1 month | @count months
id[0]: 1 bulan
id[1]: @count bulan

en: Clear cached data
id: Kosongkan data cache
