Agenda (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Calendar
fa: تقویم

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Today
fa: امروز

en: Display fields
fa: نمایش فیلدها

en: Delete block
fa: حذف بلوک

en: Debug
fa: اشکال زدایی
