Agenda (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Calendar
id: Kalender

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Clear
id: Bersihkan

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

en: Timezone
id: Zona waktu

en: Delete block
id: Hapus blok

en: Test settings
id: Pengaturan tes

en: Administrative title
id: Judul administrasi
