Agenda (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Updated
it: Aggiornato

en: Configure
it: Configura

en: Calendar
it: Calendario

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Clear
it: Cancella

en: Today
it: Oggi

en: Yesterday
it: Ieri

en: Display fields
it: Visualizza campi

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Delete block
it: Elimina blocco

en: Test settings
it: Impostazioni test

en: Start time
it: Punto di inizio

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: End time
it: Punto di fine
