aGov (7.x-1.0-beta9) - en to uk translation catalogue (96 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Read more
uk: Читати далі

en: Cost
uk: Вартість

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Tags
uk: Теґи

en: Resources
uk: Ресурси

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Image
uk: Зображення

en: Save
uk: Зберегти

en: Time
uk: Час

en: URL
uk: URL-адреса

en: Menu
uk: Меню

en: Event
uk: Подія

en: Text
uk: Текст

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Error
uk: Помилка

en: Contact
uk: Контакт

en: Menu Block
uk: Блок меню

en: Year
uk: Рік

en: Logo
uk: Логотип

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Location
uk: Місце розташування

en: Month
uk: Місяць

en: Amount
uk: Величина

en: Events
uk: Події

en: here
uk: тут

en: Start
uk: Початок

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Blog
uk: Блоґ

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Additional options
uk: Додаткові параметри

en: Add a comment
uk: Додати коментар

en: Sidebar
uk: Панель

en: Slide
uk: Сковзання

en: Reference
uk: Посилання

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Promotions
uk: Просування

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Documents
uk: Документи

en: Top Menu
uk: Верхнє меню

en: News
uk: Новини

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Publications
uk: Публікації

en: Services
uk: Служби

en: Menu text
uk: Текст меню

en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Finish
uk: Завершити

en: Favicon
uk: Іконка favicon

en: Custom CSS
uk: Власні CSS

en: Suggestions
uk: Пропозиції

en: Twitter
uk: Твітер

en: Publication
uk: Публікація

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Example content
uk: Приклад вмісту

en: @drupal installation complete
uk: @drupal встановлено

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: Header text
uk: Текст верхнього колонтитулу

en: User menu
uk: Меню користувача

en: Footer region
uk: Область нижнього колонтитулу

en: Main Menu
uk: Головне Меню

en: Congratulations, you installed @drupal!
uk: Вітаємо, Ви встановили @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
uk: Перегляньте повідомлення вище, перед відвідуванням <a href="@url">Вашого нового сайту</a>.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
uk: Меню <em>Користувача</em> містить посилання, повязані з обліковим записом користувача, в тому числі і посилання на "Вихід з сайту".

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Validate URL
uk: Перевірка URL

en: Event Date
uk: Дата події

en: Initializing
uk: Ініціалізація

en: Editing
uk: Редагування

en: Main background
uk: Основне тло

en: Header background
uk: Фон верхнього колонтитулу

en: Chosen
uk: Обрано

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: Page background
uk: Тло сторінки

en: Event details
uk: Подробиці події

en: Cook
uk: Кук

en: Front
uk: Спереду

en: Registration ID
uk: ID реєстрації

en: Connect with us
uk: Зв'язатися з нами

en: More Info
uk: Більше інформації

en: Smaller text
uk: Маленький текст
