aGov (7.x-1.0-rc7) - en to fa translation catalogue (61 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Cost
fa: هزینه

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Image
fa: تصویر

en: Save
fa: ذخیره

en: Time
fa: زمان

en: URL
fa: نشانی

en: Menu
fa: منو

en: Event
fa: رویداد

en: Text
fa: متن

en: Continue
fa: ادامه

en: Error
fa: خطا

en: Contact
fa: تماس

en: Year
fa: سال

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Location
fa: مکان

en: Month
fa: ماه

en: Amount
fa: مقدار

en: Events
fa: رویدادها

en: here
fa: اینجا

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Reference
fa: ارجاع

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Promotions
fa: ویژه ها

en: Promotion
fa: ویژه

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Documents
fa: اسناد

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Finish
fa: پایان

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: @drupal installation complete
fa: نصب @drupal کامل شد

en: Header text
fa: متن سربرگ

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: Main Menu
fa: منو اصلی

en: Congratulations, you installed @drupal!
fa: تبریک, شما @drupal را نصب کردید.

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fa: پیش از بازدید از <a href="@url">سایت جدید خود</a> پیغام‌های بالا را بررسی کنید.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fa: منوی <em>کاربر</em> شامل پیوندهای مرتبط با حساب کاربری است همانند پیوند «خروج».

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fa: لیستی با کام از هم جدا شده از کلمات برای توضیح محتوای خود وارد کنید.

en: Registration date
fa: تاریخ ثبت نام

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Header background
fa: زمینه سربرگ

en: Connect with us
fa: ارتباط با ما
