aGov (7.x-1.0-beta7) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Last Updated
ro: Ultima actualizare

en: Tags
ro: Etichete

en: Resources
ro: Resurse

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Image
ro: Imagine

en: Save
ro: Salvare

en: Time
ro: Ora

en: Menu
ro: Meniu

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Error
ro: Eroare

en: Year
ro: Anul

en: Logo
ro: Siglă

en: Header
ro: Cap

en: Location
ro: Locaţia

en: Month
ro: Lună

en: Amount
ro: Suma

en: Events
ro: Evenimente

en: here
ro: aici

en: Text color
ro: Culoare text

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Reference
ro: Referință

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Promotions
ro: Promoții

en: Promotion
ro: Promoție

en: Link color
ro: Culoare link

en: Documents
ro: Documente

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
ro: Rezolvați această problemă aritmetică simplă și introduceți rezultatul. De exemplu, pentru 1+3 introduceți 4.

en: %form_id post blocked by CAPTCHA module: challenge "%challenge" (by module "%module"), user answered "%response", but the solution was "%solution".
ro: postarea %form_id blocată de modulul CAPTCHA: protecția "%challenge" (de către modulul "%module"), utilizatorul a răspuns "%response", dar soluţia a fost "%solution".

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Services
ro: Servicii

en: Featured
ro: Recomandat

en: Suggestions
ro: Sugestii

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Example content
ro: Exemplu de conținut

en: @drupal installation complete
ro: Instalare @drupal completă

en: Congratulations, you installed @drupal!
ro: Felicitări, ai instalat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ro: Revizuiți mesajele de mai sus inainte de a vizita <a href="@url">noul dumneavoastră sit</a>.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Editing
ro: Editare

en: Main background
ro: Fundal principal
