aGov (7.x-2.0-beta4) - en to sv translation catalogue (69 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Read more
sv: Läs mer

en: Cost
sv: Kostnad

en: Tags
sv: Etiketter

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Image
sv: Bild

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Top
sv: Överst

en: Icon
sv: Ikon

en: Time
sv: Tid

en: Menu
sv: Meny

en: Event
sv: Händelse

en: Statistics
sv: Statistik

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Error
sv: Fel

en: Contact
sv: Kontakt

en: Node
sv: Nod

en: Menu Block
sv: Menyblock

en: Frequently Asked Questions
sv: Vanligt förekommande frågor

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Location
sv: Plats

en: download
sv: ladda ned

en: Events
sv: Aktiviteter

en: here
sv: här

en: Blog
sv: Blogg

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Slide
sv: Glida

en: Reference
sv: Referens

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Theme settings
sv: Inställningar för tema

en: Documents
sv: Dokument

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Feedback
sv: Respons

en: Finish
sv: Slutför

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Second sidebar
sv: Andra sidospalten

en: Path to custom icon
sv: Sökväg till egen ikon

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Example content
sv: Exempel på innehåll

en: Compact
sv: Kompakt

en: @drupal installation complete
sv: Installationen av @drupal är slutförd

en: Upload icon image
sv: Ladda upp en ikonbild

en: Link to
sv: Länka till

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Navigation bar
sv: Navigeringsspalt

en: User menu
sv: Användarmeny

en: Congratulations, you installed @drupal!
sv: Grattis, du har installerat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
sv: Granska meddelandena ovan innan du besöker <a href="@url">din nya webbplats</a>.

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
sv: Menyn <em>Användare</em> innehåller länkar relaterade till användarens konto, samt länken "Logga ut".

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Editing
sv: Redigerar

en: Highlighted
sv: Framhävd
