aGov (7.x-3.3) - en to ru translation catalogue (75 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Content
ru: Содержимое

en: Cost
ru: Стоимость

en: Tags
ru: Теги

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Image
ru: Изображение

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Icon
ru: Иконка

en: Time
ru: Время

en: Event
ru: Событие

en: Text
ru: Текст

en: Statistics
ru: Статистика

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: Error
ru: Ошибка

en: Contact
ru: Контакт

en: Node
ru: Материал

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Location
ru: Место

en: Disclaimer
ru: Отказ

en: download
ru: скачать

en: Events
ru: Мероприятия

en: here
ru: здесь

en: Blog
ru: Блог

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Additional options
ru: Дополнительные опции

en: Search Results
ru: Результаты поиска

en: Reference
ru: Связь

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Promotions
ru: Промоакции

en: Promotion
ru: Продвижение

en: Theme settings
ru: Настройки темы

en: Documents
ru: Документы

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Privacy
ru: Конфиденциальность

en: News
ru: Новости

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Publications
ru: Публикации

en: Feedback
ru: Обратная связь

en: Icon width
ru: Ширина иконки

en: Icon height
ru: Высота иконки

en: Enter your keywords
ru: Введите ключевые слова для поиска

en: Finish
ru: Готово

en: RSS feeds
ru: RSS ленты

en: Publication
ru: Публикация

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Second sidebar
ru: Вторая боковая панель

en: Path to custom icon
ru: Путь к произвольной иконке

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Example content
ru: Пример содержания

en: Compact
ru: Компактный

en: @drupal installation complete
ru: Установка @drupal завершена

en: Upload icon image
ru: Закачать изображение иконки

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Highlight
ru: Подсвеченный

en: Navigation bar
ru: Навигационная панель

en: User menu
ru: Меню пользователя

en: Congratulations, you installed @drupal!
ru: @drupal успешно установлен, поздравляем!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ru: Перед тем, как войти <a href="@url">на свой новый сайт</a>, просмотрите информацию, которая показана выше.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ru: Меню пользователя содержит ссылки, связанные с учётной записью текущего пользователя, а также ссылку «Выход».

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ru: Меню основных ссылок показывает главные разделы сайта. Обычно выводятся в виде горизонтальной полосы вверху страницы.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ru: Введите через запятую список слов, описывающих ваше содержимое.

en: Event Date
ru: Дата события

en: Editing
ru: Редактирование

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Chosen
ru: Выбранный(е)

en: Event details
ru: Подробности события

en: By !username on !datetime
ru: От !username в !datetime
