aGov (7.x-3.9) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Cost
hi: लागत

en: Tags
hi: उपनाम

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Image
hi: चित्र

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Time
hi: समय

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Error
hi: त्रुटि

en: Contact
hi: संपर्क

en: Node
hi: नोड

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Location
hi: स्थान

en: Disclaimer
hi: अस्वीकरण

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Privacy
hi: गोपनीयता

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Enter your keywords
hi: अपने खोजशब्द दर्ज करें

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Compact
hi: सघन

en: @drupal installation complete
hi: @drupal स्थापना संपन्न

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू

en: Congratulations, you installed @drupal!
hi: बधाई हो, आपने @drupal को स्थापित कर लिया !

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Front
hi: सामने
