Agreement (7.x-2.0-alpha2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
id: Tampilkan pada semua halaman kecuali halaman berikut.

en: Show on only the listed pages.
id: Tampilkan hanya pada halaman berikut.

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Name
id: Nama

en: Path
id: Jalur

en: Manage
id: Kelola

en: User
id: Pengguna

en: Visibility
id: Visibilitas

en: User role
id: Peran pengguna

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Machine name
id: Nama mesin
