Agreement (7.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: Pages
it: Pagine

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Path
it: Percorso

en: Manage
it: Gestisci

en: User
it: Utente

en: Visibility
it: Visibilità

en: User role
it: Ruolo utente

en: Configuration
it: Configurazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
