Agreement (7.x-2.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
nl: Weergeven op elke pagina behalve op de vermelde pagina's.

en: Show on only the listed pages.
nl: Alleen weergeven op de vermelde pagina's.

en: Pages
nl: Pagina's

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Name
nl: Naam

en: Path
nl: Pad

en: Manage
nl: Beheren

en: User
nl: Gebruiker

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: User role
nl: Gebruikersrol

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Modify
nl: Aanpassen
